Рецензія на книгу Олександр Завара «Песиголовець» від Книгоголізм як альтер его
Коли береш книгу із серії Альтернатива Видавництва Жупанського, ти точно не можеш знати, який саме жанр ти отримаєш. От зовсім. Є фантистика, є містика, є роман-паломництво з алхімічними мотивами, а є сувора проза спогад про життя підлітка у кінці 80-х років. І це ще не весь список.
Тому коли я почав читати “Песиголовець” Олександр Завара, я не знав, що вона мені дасть, але знав, що в жодному разі не розчарує.
І я досі не визначився, що ж я отримав. Детектив? Містику? Жахи? Мелодраму? Історичний трилер? Та чого гадати – усе разом.
Історія розповідає про письменника Юрка Побивана, який давно вже втратив свою популярність і бажає за будь-яку ціну повернути її. Саме оце “за будь-яку ціну” і приводить його сім’ю до трагічних наслідків.
Сюжет розгортається навколо написання нової книги, яка повинна перевернути літературний світ та кинути усіх читачів до ніг Юрка. Переїхавши у нове провінційне місто заради економії, все і розпочинається. Але перед цим, глава сім’ї, наш письменник, везе всіх у Карпати на відпочинок, у містичне древнє місце сили.
Головний герой переживає кризу середнього віку, яка йде поруч із творчим застоєм. Тому часто шукає вирішення у своєму улюбленому солодовому напої. Звичайно це призводить до проблем у відносинах з дружиною і дітьми. Але виявилося – це не найбільша їх проблема.
Недавно у Фейсбуці хтось писав, що хороший фільм можна вирахувати по тому, чи буде що дивитися, якщо забрати із сюжету головну арку.
Якщо застосувати це до “Песиголовці” і забрати головний задум, на якій будується кінцівка, залишиться історія про відомого письменника, залишиться історія кохання, яка призвела до народження двох прекрасних доньок, залишиться драма вже дорослого чоловіка і його сім’ї. Залишаться безліч історій героїв другого і третього плану.
При цьому також залишиться історія далекого у просторі і часі села, життя якого на корню змінили люди у чорному, які поклонялися мертвій людині на хресті. Саме з цього села і подій давніх часів все і почалося. Саме ця місцина і святий з головою вовка привернувли увагу Юрка і надихнули на написання нової книги.
Роман дуже живий та не відпускає на жодну хвилину. Хоча я б не сказав, що сюжет чимось оригінальний чи автор використовує якісь незвичні прийоми. Ні, це все той, усіма коханий, горор-триллер. Багато для кого кінцівка навіть не стане непередбачуваною. Але все ж твір загалом утримає вас за читанням від першої до останньої сторінки.
Замість висновку: після прочитання купив “Ката-Моргана”. На жаль інших перших книжок Завари вже немає в наявності, як я не шукав. Може у когось колись знайду і обов’язково прочитаю. Але є ще більш-менш новий “Гелтер-Скелтер”, що радує.
Автор: Книгоголізм як альтер его
Джерело: Facebook
Залишити відповідь