Рецензія на книгу Еміль Золя «Пастка» від @ksenija_kulchytska
📖 5/5
“Порядність – це половина щастя.”
🍁
“Пастка” – це сьомий роман із двадцятитомного циклу “Ругон-Маккари”, але сюжети цих романів розвиваються незалежно один від одного, тому його можна читати як окремий роман. Я не маю мети прочитати цей величезний цикл, але я обов’язково ще прочитаю роман “Нана”.
Ну, а поки що про “Пастку”:
Роман розповідає нам про життя жінки Жервези Маккар, яка у свої 22 роки залишається з двома дітьми зовсім одна у несприятливому районі Парижа. Їй вдається влаштуватися прачкою, і вона намагається налагодити своє життя. Головна мрія Жервези: дах над головою, щоби діти були нагодовані, щоб чоловік не бив і можна було спокійно померти у своєму ліжку – досить прості бажання, чи не так? І бажання ці починають втілюватися в життя, звичайно ж завдяки праці і завзятості. У Жервези з’являється нова мрія – вона хоче відкрити власну пральню!
Не хочу далі розкривати сюжет, я коли починала читати, навіть не ознайомилась з анотацією і роман справив на мене незабутнє враження!
Як і завжди у Золя дуже натуралістичні описи. Золя показує нам життя робітничого класу і показує дуже відверто. Автор показує як зловживання алкоголем, розбещеність, неробство та бідність – руйнує розум і тіло людини. Коли здавалося б, чесна, працьовита людина починає скочуватися похилою вниз, все нижче і нижче… І це дуже страшно, бо коли на людину обрушуються всі біди світу, вона втрачає навіть саме бажання боротися, навіть не намагається щось змінити, а просто пливе за течією і закінчує своє життя в канаві, забута усіма… І найстрашніше, що у кожного з нас бувають моменти, коли опускаються руки і хочеться все пустити на призволяще. Дуже сильний роман, який після прочитання ще довго залишався в моїх думках. Часом читати роман було дуже важко у моральному плані, інколи ж те, що відбувалося, нагадувало трагікомедію. Є ще такий епізод у романі, де Жермеза влаштовує у пральні бійку з іншою жінкою – і це щось! Такого ви точно не очікуєте від класичного твору!
Ну і ще хочу відзначити, що роман вважається новаторським, оскільки Золя використав знижену лексику, що у той час ніхто до нього не робив.
Авторка: @ksenija_kulchytska
Джерело: Instagram
Напишіть відгук