Рецензія на книгу Джордж Орвелл «Колгосп тварин» від Anastasia Sydorenko
А ви знали, що перше видання українською мовою водночас було першим перекладом роману іншою мовою казкової повісті “Колгосп тварин”?
⠀
? У “Колгоспі тварин” Джорджа Орвелла в алегоричній формі розповідається про часи становлення СРСР. Зокрема, тут ідеться про революцію 1917 року, про брехливі обіцянки, що “земля — селянам, а заводи — робітникам”, розповідається про розкуркулення, примусові переселення, репресії, розстріли і про мільйони замордованих у сталінських концтаборах. От лише замість людей герої цієї повісті — тварини. Але чи так вже вони різняться між собою?
⠀
? Якось так сталося, що цю казкову повість я читала на першому році свого навчання, за рекомендацією викладача загальної теорії права, і тепер, коли очікує диплом магістра права знову її перечитала. “Колгосп тварин” допоміг мені не тільки зрозуміти соціальну теорію права, а й по іншому подивитися на наше суспільство та минуле.
⠀
На початку загальні збори тварин проголосили сім настанов:
1. Усяка двонога істота – ворог.
2. Усяка чотиринога або крила та істота – друх.
3. Жодна тварина не повинна носити одягу.
4. Жодна тварина не повинна спати в ліжку.
5. Жодна тварина не повинна вживати спиртного.
6. Жодна тварина не повинна вбивати іншу тварину.
7. Усі тварини рівні.
Від самого початку система влади була не ідеальною (молоко та яблука свині залишали собі, адже займалися важкою інтелект працею та організацією колгоспу). Тим паче, що ніхто не хотів, щоб повернулися люди. А потім відбулася майже насильна зміна влади. Й новому керівнику не сподобалася система загальних зборів та обговорення рішень. А потім почалася мовчазна зміна настанов та принципів тваринізму, з одночасною пропогандою того, що все так і було. Спочатку тварини почали торгові відносини з людьми. А потім 4 Настанова почала гласити, що “жодна тварина не повинна спати у ліжку з простирадлами”. Згодом у 5 Настанові вже йшлося: “Жодна тварина не повинна вживати спиртного надміру”. Насамкінець, залишилася тільки одна-єдина заповідь: “УСІ ТВАРИНИ РІВНІ, АЛЕ ДЕЯКІ РІВНІШІ”.
Автор: Anastasia Sydorenko
Джерело: Instagram
Залишити відповідь